Brak miłości źródłem niesprawiedliwości

Jak zachęcić do budowania „wspólnego świata przez wspólne działanie”? Debatują nad tym przedstawiciele różnych religii i wyznań na szczycie międzyreligijnym w Dżakarcie.

W zorganizowanej w stolicy Indonezji konferencji bierze udział ponad stu zwierzchników duchowych, zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, z 16 krajów Azji. Jest to już czwarta tego typu konferencja poświęcona religijnym i politycznym wyzwaniom w tym rejonie świata, przed którymi stoją tamtejsze Kościoły i religie.

„Źródłem niesprawiedliwości, nieporozumień i nieładu w regionie jest przede wszystkim brak miłości między różnymi wspólnotami wyznaniowymi – powiedział abp Fernando R. Capalla. – Ze strony Konferencji Biskupów Azji wierzymy, że ta sytuacja może się zmienić, jeśli będziemy podążać za nauczaniem Pisma Świętego i Koranu, czyli gdy będziemy kochać Boga i kochać bliźniego. Sprawiedliwość jest bowiem wyrazem miłości Boga i miłości bliźniego” – wskazał filipiński hierarcha.

W programie czterodniowych obrad, poza sesjami plenarnymi, są także liczne panele dyskusyjne oraz wizyty w kilku indonezyjskich organizacjach, m.in. ośrodku dla imigrantów. Konferencja zakończy się 1 marca.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama