- Okazanie miłości nie polega jedynie na sięgnięciu do portfela – mówią organizatorzy czuwań modlitewnych w Madrycie z okazji tzw. Walentynek.
W przypadające dzisiaj wspomnienie św. Walentego narzeczeni i zakochani mogą otrzymać specjalne błogosławieństwo.
„Nową kulturę życia i miłości buduje się, proponując drogę rzeczywiście piękną, której w głębi pragnie każde serce” – mówi ks. Luis Melchor z madryckiej parafii św. Walentego. Od 2009 r. znajdują się tutaj relikwie patrona zakochanych. „Część relikwii przechowywana jest we włoskim mieście Terni. Reszta trafiła do jednego z hiszpańskich klasztorów. W wyniku tzw. amortyzacji, z początku XIX w., znalazła się w rękach prywatnej rodziny, która przekazywała urnę z pokolenia na pokolenie. Cztery lata temu oddała relikwie katedrze do publicznej czci, a stamtąd trafiły one do naszej parafii” – poinformował ks. Melchor. Od tego czasu 14 lutego organizowane jest specjalne błogosławieństwo dla zakochanych.
„Chcemy, aby narzeczeni wzajemnie się szanowali, by ich miłość się umacniała, a przez modlitwę przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa”. Chodzi też o przywrócenie chrześcijańskiego charakteru wspomnienia św. Walentego. „Od kilku dni nieustannie zachęca się do kupowania prezentów z okazji dzisiejszego dnia. Tymczasem chodziłoby o głębszy wymiar miłości, niż tylko materialny” – podkreśla ks. Melchor.
Szczególny charakter będą miały „walentynki” w diecezji Alcalá de Henares, dokąd przybył obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Podczas czuwania modlitewnego narzeczeni i małżeństwa otrzymają specjalne błogosławieństwo.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.