Kurs dla biskupów

W Rio de Janeiro trwa kurs letni dla biskupów. Ponad stu hierarchów z różnych stron Brazylii przybyło na spotkanie, którego temat w tym roku to „Liturgia, misje i świeccy w 50 lat po Soborze Watykańskim II”.

Wśród prelegentów są też kardynałowie Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, i Antonio Cañizares, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Po raz pierwszy kurs dla biskupów został zorganizowany w 1990 r. przez ówczesnego metropolitę Rio de Janeiro kard. Eugenia de Araújo Salesa jako jeden ze sposobów zapewnienia hierarchom możliwości braterskiego spotkania, refleksji na wybrany temat oraz wymiany doświadczeń.

Archidiecezja Rio de Janeiro z początkiem roku, w czasie trwających tu wakacji letnich, ma już tradycję proponowania biskupom możliwości uczestniczenia w konferencjach, gdzie mogą dzielić się swoimi przeżyciami duszpasterskimi, wzmocnić więź braterską, jak też poznać atrakcyjne miejsca tego miasta. Za każdym razem coraz bardziej kurs ten jest poszukiwany i doceniany – zauważa gospodarz spotkania, abp Orani João Tempesta.

Za merytoryczną stronę kursu odpowiedzialny jest 80-letni bp Karl Romer. Był on sekretarzem Papieskiej Rady ds. Rodziny.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama