Zakończenie Roku Jubileuszowego

Wieczorną Mszą pod przewodnictwem kard. Paula Pouparda kończy się dziś w Lyonie Rok Jubileuszowy, ogłoszony przez francuski episkopat z okazji 150-lecia śmierci Pauline Jaricot.

Założyła ona Dzieło Rozkrzewiania Wiary, które dało początek działającym dziś na całym świecie Papieskim Dziełom Misyjnym. Emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady Kultury jest specjalnym wysłannikiem Ojca Świętego na zakończenie uroczystości ku czci tej prekursorki Soboru Watykańskiego II, która przyczyniła się do większego zaangażowania wiernych świeckich w pomoc misjom. Ponadto w 1926 r. powołała ona do życia ruch Żywego Różańca, znany później również w Polsce. Toczy się jej proces beatyfikacyjny.

Obok Mszy w katedrze prymasów Galii, który to tytuł noszą arcybiskupi Lyonu, dzisiejszy program obejmuje spotkanie w tamtejszym kościele Saint-Nizier, gdzie sługa Boża jest pochowana. Modlitwy u jej grobu połączono z konferencją przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Temat wystąpienia abp Rino Fisichelli to: „Pauline Jaricot a nowa ewangelizacja”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama