Kościół w obronie instytucji małżeństwa

Propozycja nazwania związków jednopłciowych małżeństwem może doprowadzić do zniszczenia samej instytucji małżeństwa.

Urugwajski senat odłożył do kwietnia głosowanie nad ustawą o tzw. „małżeństwach równoprawnych”. Projekt zmienia definicję małżeństwa i określa je jako „stały związek dwóch osób, tej samej lub różnych płci”. Ustawa ta została już przyjęta w połowie grudnia przez niższą izbę tamtejszego parlamentu. W ciągu ostatnich sześciu lat Urugwaj uznał już za legalne zarówno związki tej samej płci, jak i adopcję przez nie dzieci. W całej Ameryce Łacińskiej tego typu związki zalegalizowano poza tym tylko w Argentynie i w mieście Meksyku.

Propozycja nazwania związków jednopłciowych małżeństwem może doprowadzić do zniszczenia samej instytucji małżeństwa. Takie stanowisko przedstawił przewodniczący Komisji Episkopatu Urugwaju ds. Rodziny i Życia. W skierowanym do senatu liście otwartym bp Jaime Fuentes przywołuje słowa Benedykta XVI z bożonarodzeniowego przemówienia do Kurii Rzymskiej. Papież odwołuje się w nim m.in. do opinii na ten temat przedstawionej przez głównego rabina Francji Gillesa Bernheima.

Hierarcha zachęca senatorów do lektury tego 25-stronicowego tekstu. Przywołując żydowskiego zwierzchnika religijnego podkreśla, że każdy projekt polityczny prowadzący do zastąpienia „tożsamości seksualnej” „orientacją seksualną” prowadzi wprost do zniszczenia instytucji małżeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama