Postanowienie na rzecz kultury życia

Przynajmniej jedną Mszę św. dziennie odprawia się na Słowacji w intencji poczętego życia.

Podjętą z pierwszym dniem nowego roku inicjatywę koordynatora Sekcji Kultury Życia przy słowackim episkopacie zaakceptowali wszyscy biskupi na swym ostatnim posiedzeniu plenarnym, a także liczni kapłani w terenie.

Animatorzy pomysłu z przewodniczącym Komisji d.s. Bioetyki biskupem spiskim Štefanem Sečką na czele mają nadzieję, że będzie to dobre duchowe wsparcie dla wszystkich obrońców życia i ludzkiej godności.

Codziennie na Słowacji jest zabijanych co najmniej 30 poczętych nienarodzonych dzieci. Umożliwia to obowiązująca w tym kraju od przeszło 50 lat ustawa o aborcji, będąca jedną z najbardziej liberalnych na świecie. Kulturze śmierci sprzyja także cała polityka medialna, która nie tylko neguje prawdę o Bogu i o ludzkiej godności, ale wręcz programowo ją fałszuje.

„Mamy nadzieję, że ta najdoskonalsza i najmocniejsza modlitwa, jaką jest Msza św., sprawi cud zmiany mentalności” – pisze bp Sečka. Eucharystie będą odprawiane w każdy kolejny miesiąc w innej diecezji – w styczniu w diecezji spiskiej. Jednocześnie do odprawiania Mszy w tej intencji zachęca się księży z całego kraju, niezależnie od harmonogramu poszczególnych diecezji.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama