Duszpasterstwo Akademickie kościoła św. Anny w Warszawie oraz środowisko artystyczne stolicy zapraszają na Festiwal Biblii "Na początku było Słowo".
Na program złoży się cykl 12 spotkań, podczas których znani polscy aktorzy i dziennikarze – m.in. Małgorzata Kożuchowska, Cezary Żak i Krzysztof Ziemiec – będą czytali wybrane teksty Biblii, Ojców Kościoła i pisarzy wczesnochrześcijańskich. Pierwsze spotkanie - w niedzielę, 6 stycznia.
- Nasza propozycja jest prosta: abyśmy spojrzeli na Pismo Święte jak na Księgę, która choć spisana wieki temu, wciąż zachwyca, inspiruje, prowadzi - tłumaczy aktor Tadeusz Chudecki, jeden z pomysłodawców festiwalu. – Problem polega na tym, że nie zawsze udaje nam się to odkryć. W kościele katolickim przeżywamy teraz Rok Wiary, który jest wspaniałą okazją, by powracać do Źródła, czyli do Pisma - dodaje aktor.
Każde spotkanie stanowić będzie zamkniętą tematycznie całość, opartą przede wszystkim na recytowanym Słowie i obudowaną muzyką.
Najbliższe spotkanie, 6 stycznia 2013 roku, poświęcone będzie tajemnicy narodzin Jezusa. Punkt centralny stanowić będą fragmenty Ewangelii dotyczące Jego narodzenia, połączone z lekturą fragmentów Księgi Izajasza i kazań teologów wczesnego chrześcijaństwa.
Teksty będą prezentowane przez: Małgorzatę Kożuchowską, Halinę Łabonarską, Tadeusza Chudeckiego, Cezarego Żaka oraz Krzysztofa Ziemca. Recytacji towarzyszyć będzie śpiew Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego.
Pierwsze spotkanie w ramach Festiwalu Biblii odbywającym się w stołecznym kościele św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68) odbędzie się niedzielę 6 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Kolejne wieczory zaplanowane są na 17 lutego, 17 marca, 14 kwietnia i 12 maja.
Organizatorami koncertów są Rektor Kościoła Akademickiego Świętej Anny ks. Jacek Siekierski, nad wyborem tekstów czuwa ks. Przemysław Ćwiek,reżyserem kolejnych spektakli jest Tadeusz Chudecki.
Informacje dla dziennikarzy i obsługa medialna wydarzenia: Tomasz Krzyżak (502 370 483).
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Papież: - Kiedy spowiadam, pytam penitentów, czy i jak dają jałmużnę.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.