„Trzeba gwarancji i działań, by wartość życia nie była niszczona”.
Taki apel znalazł się w bożonarodzeniowym przesłaniu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Urugwaju. Bp Carlos María Collazzi podkreślił, że wartość życia jest dziś często podważana, zwłaszcza przez przemoc stosowaną wobec najbardziej bezbronnych, najuboższych, a także tych, którzy nie mają głosu. Słowa te można uznać za aluzję do niedawno uchwalonej w Urugwaju depenalizacji aborcji.
Składane przez nas życzenia, spotkania w gronie rodziny czy przyjaciół, będą wyrażać pragnienia, które nosimy głęboko w naszych sercach. „Te nasze tęsknoty podkreślają wartość życia, o które trzeba dbać, i równocześnie go bronić. Ta wartość jest narażona na osłabienie przez powiewy nieracjonalności i radykalizmu, jak również przez wyjałowienie wartości dotyczących natury człowieka” – dodał hierarcha.
Przewodniczący urugwajskiego episkopatu podkreślił, że radosne celebracje bożonarodzeniowej pasterki mają zebrać wiernych, by wspólnie świętowali miłość i odnowili swoją wiarę, zwłaszcza w obecnym, szczególnym Roku Wiary. „Kościół chce w ten sposób wzmocnić swoje siły, by ukazywać z odnowionym entuzjazmem oblicze Jezusa Chrystusa, który wzywa do pójścia za nim” – napisał bp Collazzi w bożonarodzeniowym przesłaniu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.