Bożonarodzeniowe przesłanie w obronie życia

„Trzeba gwarancji i działań, by wartość życia nie była niszczona”.

Taki apel znalazł się w bożonarodzeniowym przesłaniu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Urugwaju. Bp Carlos María Collazzi podkreślił, że wartość życia jest dziś często podważana, zwłaszcza przez przemoc stosowaną wobec najbardziej bezbronnych, najuboższych, a także tych, którzy nie mają głosu. Słowa te można uznać za aluzję do niedawno uchwalonej w Urugwaju depenalizacji aborcji.

Składane przez nas życzenia, spotkania w gronie rodziny czy przyjaciół, będą wyrażać pragnienia, które nosimy głęboko w naszych sercach. „Te nasze tęsknoty podkreślają wartość życia, o które trzeba dbać, i równocześnie go bronić. Ta wartość jest narażona na osłabienie przez powiewy nieracjonalności i radykalizmu, jak również przez wyjałowienie wartości dotyczących natury człowieka” – dodał hierarcha.

Przewodniczący urugwajskiego episkopatu podkreślił, że radosne celebracje bożonarodzeniowej pasterki mają zebrać wiernych, by wspólnie świętowali miłość i odnowili swoją wiarę, zwłaszcza w obecnym, szczególnym Roku Wiary. „Kościół chce w ten sposób wzmocnić swoje siły, by ukazywać z odnowionym entuzjazmem oblicze Jezusa Chrystusa, który wzywa do pójścia za nim” – napisał bp Collazzi w bożonarodzeniowym przesłaniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg