Powołania to owoc wiary

„Powołania znakiem nadziei opartej na wierze”. Taki jest temat papieskiego orędzia na najbliższy Światowy Dzień Modlitwy o Powołania.

Obchodzić się go będzie, już po raz 50., w czwartą Niedzielę Wielkanocną, przypadającą w przyszłym roku 21 kwietnia.

„Temat ten dobrze wpisuje się w kontekst Roku Wiary i w pięćdziesiątą rocznicę rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II” – zwraca uwagę Papież. Przypomina, że Światowy Dzień Modlitwy o Powołania ustanowił podczas Soboru Paweł VI. Podkreślił on wówczas, że powołania kapłańskie i konsekrowane są znakiem żywotności wiary i miłości w parafiach i diecezjach.

Pełny tekst papieskiego orędzia po polsku znajdziesz TUTAJ

„Powołania kapłańskie i zakonne rodzą się z doświadczenia osobistego spotkania z Chrystusem – pisze Benedykt XVI w ogłoszonym dziś orędziu. – Konieczne jest zatem wzrastanie w doświadczeniu wiary. Modlitwa nieustanna i głęboka powoduje wzrost wiary wspólnoty chrześcijańskiej, nieustannie odnawia pewność, że Bóg nigdy nie opuszcza swego ludu i że go wspiera, wzbudzając powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, aby były znakiem nadziei dla świata”. Papież zwraca uwagę, że przyjęcie Bożego powołania do posługi kapłańskiej czy życia zakonnego to jeden z najdojrzalszych owoców wspólnoty chrześcijańskiej. Pozwala ufnie patrzeć na przyszłość Kościoła i jego zaangażowanie w dzieło ewangelizacji. „Ewangelizacja wymaga bowiem ciągle nowych robotników, aby głosić Dobrą Nowinę, celebrować Eucharystię, sprawować Sakrament Pojednania” – stwierdza Ojciec Święty w orędziu na Światowy Dzień Modlitwy o Powołania.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama