Zmarła misjonarka - ofiara zamachu

Zmarła szwedzka misjonarka protestancka, która 3 grudnia padła ofiarą zamachu terrorystycznego w Lahaurze.

72-letnia Bargeeta Almby pracowała w Pakistanie od prawie czterdziestu lat niosąc pomoc sierotom, niepełnosprawnym dzieciom oraz ludziom potrzebującym. Sprawcy zamachu nie zostali schwytani.

Misjonarka została ostrzelana z broni maszynowej przed drzwiami swego mieszkania. W ciężkim stanie przewieziono ją do szpitala w Sztokholmie gdzie zmarła. Jej śmierć jest wielkim szokiem dla całej wspólnoty protestanckiej w Szwecji.

„Gdyby angażowała się w działalność polityczną, atak można by w jakiejś mierze wytłumaczyć. Ona jednak całe swe życie poświęciła dziełom edukacyjnym i pracy socjalnej na rzecz najbardziej potrzebujących” – stwierdził Niclas Lindgren, odpowiadający za pracę misyjną szwedzkich protestantów. Wskazał, że wzrost islamskiego fundamentalizmu, jaki odnotowuje się w Pakistanie w ostatnich latach, stawia pod znakiem zapytania dalszą pracę misjonarzy. Coraz częściej słychać głosy, że terroryści chcą zastraszyć obcokrajowców pracujących w tym kraju i wygnać z niego wszystkie organizacje pozarządowe zajmujące się sprawiedliwością społeczną i oświatą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg