Brytyjscy katolicy modlą się o pokój

Katolicy w Anglii i Walii modlą się dzisiaj o pokój na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Do ogłoszenia tego specjalnego dnia modlitw skłoniła brytyjskich biskupów ich niedawna pielgrzymka do Ziemi Świętej – mówi abp Vincent Nichols, katolicki prymas Anglii.

„Jesteśmy świadomi, jak bardzo niestabilna jest sytuacja w tym regionie. Jesteśmy też jednak świadomi mocy naszej modlitwy. O tę modlitwę prosili nas mieszkańcy Ziemi Świętej. W ich przekonaniu jest ona najważniejsza. Prosili nas też oczywiście, aby katolicy nadal pielgrzymowali do miejsc świętych i w ten sposób wspierali tamtejsze wspólnoty katolickie. Ale dzisiaj chcemy się za nich modlić – powiedział angielski hierarcha katolicki. – Wierzymy bowiem, że teraz po wyborach w Stanach Zjednoczonych i przed wyborami w Izraelu znowu pojawiła się szansa na wznowienie negocjacji pokojowych. Ludzie tego pokoju bardzo potrzebują. W Izraelu i Palestynie sytuacja jest bowiem bardzo trudna i napięta”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.