Aby nigdy nie brakło tych, którzy głoszą Ewangelię

Z apelem o modlitwę w intencji ewangelizacji świata zwrócił się na Jasnej Górze abp Zygmunt Zimowski. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia spotkał się z uczestnikami czuwania i sesji misjologicznej Papieskiej Unii Misyjnej.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło „Z radością głośmy wiarę całemu światu”.

Abp Zimowski, zwracając się do członków i współpracowników Papieskiej Unii Misyjnej, apelował o modlitwę „żeby nigdy nie brakło tych, którzy głoszą Ewangelię na świecie”. Zauważył, że Europa odeszła od Boga i to ona teraz potrzebuje nowej ewangelizacji. „Sięgnąć powinniśmy do pięknego dokumentu Papieża Jana Pawła II, na ten temat Ecclesia in Europa – Kościół w Europie. Papież wskazuje w nim, że niektórzy mieszkańcy naszego kontynentu żyją tak, jakby Boga nie było, zatracając najpiękniejsze wartości chrześcijańskiej Europy. A zatem potrzebna jest ewangelizacja na krańcach ziemi i nowa ewangelizacja, która powinna rozpocząć się od serca każdego człowieka” – powiedział hierarcha.

Z okazji Roku Wiary sekretariat generalny Papieskich Dzieł Misyjnych i Kongregacja ds. Ewangelizacji Narodów skierowały do wiernych, zwłaszcza chorych i cierpiących, prośbę o całoroczną modlitwę różańcową za dzieło ewangelizacji świata.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, MISJE

Reklama

Reklama