Polacy na Litwie przeciw aborcji

Chociaż Akcja Wyborcza Polaków na Litwie weszła w koalicję z socjaldemokratami, to nie zamierza zrezygnować z wartości etyczno-moralnych. Parlamentarzyści AWPL mają już przygotowany projekt ustawy o ochronie dzieci nienarodzonych. Bronią tez religii w szkole - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Partia odniosła sukces w niedawnych wyborach do litewskiego parlamentu. W 141 osobowej radzie zasiądzie 8 posłów AWPL. Lider partii, Waldemar Tomaszewski, deklaruje, że jego ugrupowanie ma już gotowy projekt ustawy chroniącej życie dzieci od poczęcia. Dziś na Litwie obowiązuje prawo z 1955 r., które zezwala na zabijanie dzieci do 12 tygodnia ciąży. AWPL sprzeciwia się również związkom partnerskim i metodzie in vitro. Planuje także zgłoszenie projektu ustawy, która umożliwi wprowadzenie do szkół powszechnego nauczania religii. Tomaszewski zapewnia, że wchodząc do koalicji z socjaldemokratami otrzymał zapewnienie, że ustawy dotyczące spraw światopoglądowych nie będą blokowane.

AWPL od lat podkreśla w swoim programie wartości chrześcijańskie. Z partią sympatyzują również inne mniejszości narodowe i część Litwinów. W tym roku z jej list do parlamentu startowali także Rosjanie, Białorusini i Tatarzy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama