Kongres Duszpasterstwa Ludzi Morza

W Watykanie rozpoczął się Światowy Kongres Duszpasterstwa Ludzi Morza, zorganizowany przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących.

Świat ludzi morza jest bardzo podatny na ewangelizację – podkreślił na otwarcie obrad przewodniczący dykasterii, kard. Antonio Maria Vegliò. 60 proc. wszystkich marynarzy na świecie to chrześcijanie. Nierzadko pracują w bardzo ciężkich warunkach. 64 proc. z nich w ogóle nie schodzi na ląd. Dlatego z wielką wdzięcznością korzystają oni ze struktur duszpasterskich, które Kościół prowadzi dla nich w niektórych portach. Jest to dla nich prawdziwa latarnia morska – powiedział kard. Vegliò, dziękując za codzienną służbę kapelanów i wolontariuszy.

Tematem watykańskiego kongresu duszpasterstwa ludzi morza jest nowa ewangelizacja. Uczestniczy w nim ponad 400 osób z 70 krajów. 23 listopada zostaną oni przyjęci przez Papieża. Przy tej okazji Benedykt XVI poświęci nowy obraz patronki ludzi morza. Wizerunek Maryi Gwiazdy Morza namalował tajwański malarz Cheen Sheen, dlatego Maryja ma rysy azjatyckie.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama