Dzień Zaduszny na polskich cmentarzach

Tysiące zapalonych zniczy, kwiaty na nagrobkach i modlitwa – tak w Dzień Zaduszny wyglądają polskie cmentarze. Na wielu nekropoliach biskupi sprawowali dziś Msze w intencji zmarłych.

Podczas liturgii na zabytkowym cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu bp Henryk Tomasik przypomniał, że prawda o zmartwychwstałym Chrystusie jest fundamentem chrześcijaństwa. „Wczoraj wspominaliśmy świętych, tych, którzy dokładnie zrealizowali Ewangelię. Dzisiaj my, Kościół pielgrzymujący, zatrzymujemy się przy grobach naszych bliskich. Nie wiemy, w jakim są stanie, ale z wiarą w Boże miłosierdzie, wiarą w potęgę Chrystusa Zmartwychwstałego modlimy się o dar życia dla nich” – mówił bp Tomasik.

Na wielu cmentarzach trwają jeszcze kwesty, podczas których zbierane są pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków. Dzięki wsparciu odwiedzających największe nekropolie udaje się restaurować bezcenne pomniki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.