Abp. Oscarowi Romero, zamordowanemu 24 marca 1980 r. przez siły ultraprawicowe, poświęcona jest w stolicy Salwadoru nowa trasa turystyczna.
Trasa przecina ważne punkty historyczne miasta związane z życiem, pracą apostolską i profetycznym przesłaniem męczennika. Zaczyna się od nawiedzenia krypty katedralnej w San Salvador, gdzie arcybiskup jest pochowany. Wiedzie między innymi przez kaplicę szpitala onkologicznego Opatrzności Bożej, gdzie znajduje się mały pokój, w którym mieszkał i gdzie urządzono okolicznościową ekspozycję. Jednym z punktów zaznaczonych na szlaku jest także Uniwersytet Ameryki Środkowej (UCA), gdzie działa instytut imienia Romero. Warto dodać, że na tym samym uniwersytecie w 1989 r. zamordowano z podobnych powodów sześciu jezuitów i dwie kobiety.
Duchowny był gorliwym obrońcą praw Kościoła, a zwłaszcza jego preferencyjnej opcji na rzecz ubogich. Często odważnie wstawiał się za najbiedniejszymi. W swych wystąpieniach zdecydowanie potępiał niesprawiedliwość społeczną i wojskowe represje. Został zastrzelony przez snajpera w czasie sprawowania Eucharystii.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych