Papież wrócił do Rzymu

Benedykt XVI zakończył letni pobyt w Castel Gandolfo. Przed południem wrócił śmigłowcem do Watykanu, gdzie czeka go pracowity tydzień.

Już pojutrze (3 października) Ojciec Święty spotka się z wiernymi na audiencji ogólnej, a w czwartek (4 października) odwiedzi Loreto w 50. rocznicę wizyty w tym maryjnym sanktuarium bł. Jana XXIII, który zawierzył tam wstawiennictwu Matki Bożej rozpoczynający się Sobór. Z kolei w niedzielę (7 października) Benedykt XVI odprawi w bazylice watykańskiej uroczystą liturgię, która zainauguruje obrady zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów o nowej ewangelizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.