Hiszpańscy i portugalscy dominikanie razem

Do nowej ewangelizacji wezwał dominikanów z Hiszpanii i Portugalii generał zakonu o. Bruno Cadoré. Spotkanie poświęcone nadziejom i wyzwaniom stojącym przed zakonem kaznodziejskim w tych krajach odbyło się w Avili.

Ponad stu dominikanów debatowało o swojej przyszłości w ramach procesu powstawania nowej prowincji iberyjskiej, który trwa już od kilku lat. W 2016 r., kiedy zakon będzie obchodził 800-lecie istnienia, nastąpi zjednoczenie trzech prowincji hiszpańskich, wikariatu Rosario i prowincji portugalskiej. W ten sposób narodzi się jedna prowincja iberyjska.

Obecny na spotkaniu przełożony generalny o. Bruno Cadoré wezwał do tworzenia wspólnot, które miałyby wystarczającą liczbę członków, by celebrować Słowo Boże, dbać o życie braterskie oraz stać się wędrownymi ośrodkami kaznodziejskimi, gdyż „zakon przyjaciół Boga jest zakonem poświęconym Słowu”.

Generał przypomniał też obecne priorytety zakonu: duszpasterstwo młodzieżowe i powołaniowe, studium, formacja, internet i misja. „Nowa prowincja jest dobrym prezentem dominikanów z Półwyspu Iberyjskiego dla Zakonu z okazji 800. urodzin” – powiedział o. Cadoré.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama