Benedykt XVI jest głęboko ujęty entuzjastycznym przyjęciem jakie zgotowali mu Libańczycy - powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi. Zaznaczył również, że dzisiejsze spotkanie z przywódcami muzułmańskimi odbywało się w bardzo serdecznej atmosferze.
Rzecznik Watykanu podkreślił, że Ojcu Świętemu bardzo podobał się spektakl przygotowany przez grupę folklorystyczną przed pałacem prezydenckim. W jego imieniu podziękował osobom, które przyczyniły się do tak wspaniałego przyjęcia, począwszy od prezydenta kraju, Michela Sleimana.
Mówiąc natomiast o spotkaniu ze zwierzchnikami libańskich sunnitów, szyitów, druzów i alawitów w pałacu prezydenckim Baabda ks. Lombardi zdradził, że Benedykt XVI wręczył każdemu z nich osobiście podpisany egzemplarz adhortacji „Ecclesia in Medio Oriente”. Dodał, że papież bardzo sobie ceni obecność przedstawicieli wspólnoty muzułmańskiej zarówno wczoraj, podczas podpisywania adhortacji apostolskiej jak i dziś w pałacu prezydenckim.
Odnosząc się do tego ostatniego spotkania rzecznik Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że odbywało się ono w bardzo serdecznej atmosferze. Wzięli w nim także udział watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone, przewodniczący Papieskiej Rad ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louis Tauran oraz nuncjusz apostolski w Libanie, abp Gabriele Caccia.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.