Benedykt XVI jest głęboko ujęty entuzjastycznym przyjęciem jakie zgotowali mu Libańczycy - powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi. Zaznaczył również, że dzisiejsze spotkanie z przywódcami muzułmańskimi odbywało się w bardzo serdecznej atmosferze.
Rzecznik Watykanu podkreślił, że Ojcu Świętemu bardzo podobał się spektakl przygotowany przez grupę folklorystyczną przed pałacem prezydenckim. W jego imieniu podziękował osobom, które przyczyniły się do tak wspaniałego przyjęcia, począwszy od prezydenta kraju, Michela Sleimana.
Mówiąc natomiast o spotkaniu ze zwierzchnikami libańskich sunnitów, szyitów, druzów i alawitów w pałacu prezydenckim Baabda ks. Lombardi zdradził, że Benedykt XVI wręczył każdemu z nich osobiście podpisany egzemplarz adhortacji „Ecclesia in Medio Oriente”. Dodał, że papież bardzo sobie ceni obecność przedstawicieli wspólnoty muzułmańskiej zarówno wczoraj, podczas podpisywania adhortacji apostolskiej jak i dziś w pałacu prezydenckim.
Odnosząc się do tego ostatniego spotkania rzecznik Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że odbywało się ono w bardzo serdecznej atmosferze. Wzięli w nim także udział watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone, przewodniczący Papieskiej Rad ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louis Tauran oraz nuncjusz apostolski w Libanie, abp Gabriele Caccia.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.