W sobotę ingres w Łodzi

W najbliższą sobotę, 8 września, odbędzie się ingres abp. Marka Jędraszewskiego do katedry łódzkiej. Dotychczasowy biskup pomocniczy arch. poznańskiej kanonicznie obejmie archidiecezję łódzką, stając się 6-ym w historii ordynariuszem tej diecezji.

Uroczystości w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi rozpoczną się o godz. 11.00. Spodziewanych jest kilka tysięcy wiernych, zarówno z archidiecezji łódzkiej, jak i poznańskiej.

Na uroczystości zaprasza bp Adam Lepa, pomocniczy biskup archidiecezji łódzkiej.

Bp Marek Jędraszewski, mianowany 11 lipca arcybiskupem metropolitą łódzkim ma 62 lata. Jest profesorem nauk teologicznych, wytrawnym znawcą filozofii a także m.in. członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i Rady Programowej KAI.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.