Kard. Sodano konsekratorem katedry w Karagandzie

Wydarzeniem wielkiej wagi nazwał Benedykt XVI konsekrację nowej katedry w Karagandzie w Kazachstanie. Uroczystość odbędzie się 9 września, a papieskim wysłannikiem na te uroczystości będzie kard. Angelo Sodano.

W skierowanym do niego z tej okazji liście Ojciec Święty przypomina, że to właśnie obecny dziekan kolegium kardynalskiego, wówczas jako watykański sekretarz stanu, poświęcił w 2003 r. kamień węgielny pod obecną świątynię. Kard. Sodano będzie przewodniczył uroczystościom w Karagandzie, które potrwają trzy dni, poczynając od przyszłej soboty. Wpisze się w nie m.in. uczczenie ofiar tzw. Karłagu, czyli jednego z największych obozów pracy w ZSRR usytuowanego nieopodal tego kazachskiego miasta.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.