Urugwaj: Krajowy Dzień Młodzieży

Cztery tysiące młodych Urugwajczyków zebrało się w Maldonado, by po raz 34. przeżywać Krajowy Dzień Młodzieży. Jego organizatorem jest komisja ds. młodzieży episkopatu Urugwaju. Hasło przewodnie tegorocznego spotkania brzmi: „Spotkaj się z Chrystusem, a zmieni się twoje życie”.

Corocznie dni młodzieży odbywają się w tym kraju w poszczególnych diecezjach, na szczeblu krajowym zaś co trzy, cztery lata.

Specjalne przesłanie na tę okoliczność wystosował przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko. Zachęca w nim młodych, by prawdziwie otwarli swoje serca na Chrystusa, słuchali Jego Słowa i każdego dnia starali się być coraz lepszymi. „On jest Dobrym Pasterzem i tak was poprowadzi, by wasze życie było dobre i pożyteczne. Nawracajcie się każdego dnia, aby coraz bardziej za Nim podążać. On was nigdy nie zawiedzie” – zapewnia hierarcha.

Polski purpurat zachęca także do zaufania biskupom i kapłanom, zwłaszcza odpowiedzialnym za duszpasterstwo młodych. Ci ostatni z kolei także mają być misjonarzami Chrystusa w dzisiejszym świecie. „Któż lepiej od was może głosić miłość Chrystusa? Módlcie się i razem zastanawiajcie, jak najlepiej odpowiedzieć na tę misję. Doświadczycie ogromnej radości, gdy zobaczycie jak powstają i wzrastają między wami nowi uczniowie Jezusa” – przekonuje urugwajską młodzież kard. Ryłko.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama