Duchowy testament kard. Martiniego

Ostatnie wypowiedzi otoczonego charyzmą kardynała opublikował dziennik „Corriere della Sera”. Słowa kardynała, który zmarł w wieku 85 lat po latach zmagania się z chorobą Parkinsona, zostały zarejestrowane na początku sierpnia, tuż przed pogorszeniem się stanu jego zdrowia.

Z emerytowanym arcybiskupem Mediolanu rozmawiał między innymi jezuita, ojciec Georg Sporschill. W  ostatnim, autoryzowanym wywiadzie kardynał Martini powiedział m.in:  „Kościół jest zmęczony, w Europie dobrobytu i w Ameryce.” Dodał, że skandale skłaniają  do wejście na drogę nawrócenia.

„Jednym z takich tematów jest kwestia seksualności i wszystkich spraw związanych z cielesnością. Musimy zadać sobie pytanie, czy ludzie słuchają wciąż rad Kościoła w kwestii seksualności.”  

Kardynał wyraził przekonanie, że specjalną opieką Kościół powinien otoczyć osoby rozwiedzione, ludzi, którzy zawarli nowe związki i rodziny z dziećmi z różnych małżeństw.   

«« | « | 1 | » | »»
 • uważny
  02.09.2012 12:52
  Redakcja nie podała pełnej informacji za PAP w sprawie duchowego testamentu kard. Mariniego, powinna przynajmniej w skrócie podać najistotniejsze wątki.
  Przedstawiam z innego miejsca czyjąś informację n.t. ostatniego wywiadu zmarłego:
  "Aby dopełnić miary wielkości zmarłego kard. Martiniego dziennik "Corriere della Sera" opublikował zarejestrowaną rozmowę zmarłego na początku sierpnia o Kościele, jako swoisty jego duchowy testament. Polecam więc wejść na adres:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mocne-slowa-w-testamencie-kardynala-kosciol-pozost,1,5234330,wiadomosc.html
  M.in. kard. Carlo Maria Martini powiedział:
  - Kościół pozostał 200 lat z tyłu. Czemu się nie otrząśnie?
  - Kościół jest zmęczony, w Europie dobrobytu i w Ameryce. Nasza kultura postarzała się, nasze kościoły są wielkie, nasze klasztory są puste, a aparat biurokratyczny Kościoła rośnie, nasze obrzędy i nasze stroje są wystawne.
  Jeśli to powiedział człowiek Kościoła u progu swojego życia, chory na parkinsona, oznacza to, że erozja Kościoła jest bardzo posunięta w czasach XXI wieku. I myślę, że żadne próby reanimacji nie pomogą tej archaicznej organizacji, sięgającej starożytności.
 • rxtbssjskw
  22.01.2014 11:15
  otquqjogp, <a href="http://www.zowtgzbuuf.com/">lbuvuabvhl</a>
 • mcmihrbjqs
  25.01.2014 14:18
  fuuuejogp, http://www.fjuabopmxd.com/ uhrrybziaw
 • tjhhadykvh
  01.02.2014 19:22
  ynklyjogp, <a href="http://www.ydvyrtavgs.com/">yvurtcixsd</a> , [url=http://www.qjrncylduu.com/]mykwfdixhm[/url], http://www.nrxxmploru.com/ yvurtcixsd
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.