Rozesłanie misjonarzy

Trzynastu księży archidiecezji katowickiej zostało posłanych do posługi na misjach lub w innych diecezjach.

Dwóch kapłanów uda się do Zambii i Peru. Pozostali podejmą pracę w Anglii i Walii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Republice Czeskiej oraz w Szwajcarii. Dyspozycje są odpowiedzią na prośbę miejscowych biskupów, pragnących rozwijać działalność duszpasterską wśród mieszkających tam Polaków.

Podczas „rozesłania”, które miało miejsce pod koniec sierpnia w katowickiej kurii metropolitalnej abp Wiktor Skworc powiedział: „Jest to kontynuacja otwarcia Kościoła katowickiego na sprawy misji i pomocy duszpasterskiej w krajach, gdzie brak duszpasterzy, świadków Ewangelii”. Komentując wyjazd księży do krajów europejskich metropolita katowicki podkreślił: „To nasza powinność, jeśli młodzież i nie tylko migruje za pracą, wyjeżdża z Polski, to powinni im towarzyszyć duszpasterze. Wyjeżdżający kapłani to fidei donum, w szerokim tego słowa rozumieniu – dar wiary Kościoła katowickiego”.

Jak zaznaczył ks. Krzysztof Jończyk, wyjeżdżający do pracy wśród Polaków w Hiszpanii, „Jako kapłani diecezji katowickiej jedziemy do innych Kościołów, ale ciągle wiemy, że jesteśmy w jednej wspólnocie”.

Abp Skworc wyraził nadzieję, że otwarcie Kościoła katowickiego na potrzeby ewangelizacji w świecie będzie trwało.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama