Msza? Co to to nie!

Biskup miał wygłosić konferencję, a po niej odprawić Mszę dla jej uczestników. Tuż przed rozpoczęciem spotkania otrzymał informację, że kierownictwo ośrodka nie wyraża zgody na celebrację eucharystyczną na tym terenie.

Do incydentu związanego z celebracją Eucharystii doszło w Urugwaju. Bp Jaime Fuentes był uczestnikiem spotkania rodzin zorganizowanego w ośrodku wypoczynkowym krajowej dyrekcji państwowej firmy energetycznej (Administración Nacional de Usinas y Trasmisiones Eléctricas – UTE). W wynajętym centrum biskup miał wygłosić konferencję, a po niej odprawić Mszę dla jej uczestników.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania ordynariusz Minas otrzymał informację, że kierownictwo ośrodka nie wyraża zgody na celebrację eucharystyczną na tym terenie. Decyzję argumentowano poleceniem władz wyższych. Biskup wyraził oburzenie zaistniałą sytuacją. Uznał, że instytucja państwowa dopuściła się dyskryminacji osób ze względu na ich przekonania religijne. Na uwagę zasługuje fakt, że ośrodek został wynajęty i opłacony zgodnie z obowiązującym prawem.

W związku z zaistniałą sytuacją uczestnicy przenieśli się do pobliskiego hotelu, gdzie kontynuowano spotkanie zgodnie z wcześniej ustalonym programem.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama