Wichura uszkodziła budynek na Lednicy

Wichura, która wczoraj wieczorem przeszła nad Polami Lednickimi, zniszczyła dach jednego z budynków Ośrodka im. Jana Pawła II. Wstępnie straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy zł. Pomysłodawca i organizator Lednicy o. Jan Góra OP apeluje o wsparcie w odbudowie obiektu.

Jak poinformował KAI o. Jan Góra, w poniedziałek 20 sierpnia późnym popołudniem i wieczorem nad Lednicą przeszła trąba powietrzna, która zerwała dach i uszkodziła budynek Muzeum Jana Pawła II. Konstrukcja dachu zablokowała wejście do głównych pomieszczeń Ośrodka im. Jana Pawła II i zniszczyła stojący w pobliżu samochód. W budynku wybitych jest kilka szyb w oknach, uszkodzone jest orynnowanie. W domu znajdowało się kilka osób, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Na razie wstępnie szacowane straty to kilkadziesiąt tysięcy zł – powiedział o. Góra. Dokładnego oszacowania ma dokonać specjalna komisja. Organizatorzy Lednicy czekają też na ekipę budowlaną, która oczyści teren przed rozpoczęciem remontu. „Cały dach musi zostać wymieniony, bo jest kompletnie zniszczony” – wyjaśnił dominikanin o. Mirosław Nowak.

Jak dodał, zniszczenia nie wpłyną na organizację Lednicy Seniora, która odbędzie się 1 września. „Do tego czasu uporamy się z remontem, goście mogą spokojnie przyjeżdżać” – zapewnia o. Nowak.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama