Hiszpański musical o Karolu Wojtyle

Nie lękajcie się” – to tytuł młodzieżowego musicalu, który przedstawia życie Karola Wojtyły aż do jego wyboru na Papieża. Został przygotowany w hiszpańskiej miejscowości Cuenca. Artyści wyruszają do Krakowa, by zaprezentować spektakl także w Polsce.

Projekt musicalu zrodził się w ramach przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Premiera miała miejsce w styczniu 2011 r. w Cuence. Od tego czasu zobaczyło go ok. 20 tys. osób. Wszędzie młodych artystów przyjmowano z entuzjazmem.


„Karol Wojtyła jest postacią uniwersalną. Chcieliśmy pokazać to, co jest mniej znane – jego życie przed wyborem na Papieża, jego miłość do teatru, życie młodego człowieka takiego jak my” – mówią twórcy musicalu. Nic więc dziwnego, że podróż do Krakowa ma dla nich wyjątkowy charakter. Będą mogli zobaczyć miejsca związane z życiem bohatera spektaklu. Natomiast 5 sierpnia wystąpią w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W programie jest też przewidziane spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem. Szczególnie przeżywa je Ángel Mazarío, który występuje w roli papieskiego sekretarza.

algooalguien trailerNotengaismiedoElmusical

Ponad 100-osobowa grupa artystów pozostanie w Polsce do 9 sierpnia. Więcej o musicalu można dowiedzieć się na oficjalnej stronie zespołu: http://musicaljuanpabloii.blogspot.com.es
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama