"Rzeczpospolita": Znów marsz za Trwam

Środowisko Radia Maryja chce 15 września wyprowadzić na ulice Warszawy nawet 100 tys. ludzi w sprawie nieprzyznania TV Trwam koncesji na pierwszym multipleksie cyfrowym - donosi "Rzeczpospolita".

Osoba z bliskiego otoczenia o. Tadeusza Rydzyka zdradza, że marsz jest specjalnie organizowany w tak odległym terminie, aby się do niego dobrze przygotować. "Mamy nadzieję, że dzięki temu weźmie w nim udział rekordowa liczba osób" - mówi.

Organizatorzy liczą na udział 100-200 tys. osób. Jak przypomina "Rz", kwietniowy marsz w stolicy zgromadził kilkadziesiąt tys. osób (choć organizatorzy mówili o nawet 120 tys.) i była to największa manifestacja w Polsce od kilkunastu lat.

Przygotowania będzie koordynować komitet SOS dla telewizji Trwam. Chcemy, by włączyło się w nie jak najwięcej organizacji oraz grup społecznych z kołami przyjaciół Radia Maryja z całej Polski na czele; do współudziału chcemy też zaprosić związkowców z "Solidarności" - mówi szef komitetu, poseł PiS Andrzej Jaworski.

Ostatni marsz współorganizowały PiS i Solidarna Polska. Teraz oba ugrupowania również go wesprą, choć oficjalnie nie ma być organizowany przez partie polityczne.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

rda/

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama