Posłowie znów będą się musieli zająć kontrowersyjną metodą uboju zwierząt, bo do parlamentu trafił obywatelski projekt ustawy w tej sprawie - informuje "Rzeczpospolita".
Głosowanie w sprawie uboju rytualnego w lipcu ubiegłego roku należało do najbardziej emocjonujących w tej kadencji Sejmu. Choć projekt zgłosił rząd, ustawa padła, bo podzielił się Klub PO.
Lipcowe głosowanie było próbą przywrócenia uboju, który był w Polsce legalny do końca 2012 r. Wcześniej przepisy w tej sprawie uchylił Trybunał Konstytucyjny.
Posłowie będą musieli zająć się sprawą ponownie. Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy przywracającej ubój. Podpisy zbierała Krajowa Rada Izb Rolniczych. Dla koalicji to problem, bo mogą odżyć animozje między PO i PSL oraz podziały w Klubie Platformy.
W sierpniu 2013 r. wniosek o zbadanie zgodności zakazu uboju z ustawą zasadniczą złożył do Trybunału Konstytucyjnego Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Część polityków PO i PSL opowiada się za tym, by po pierwszym czytaniu dalsze prace nad projektem zawiesić do czasu wyroku. Oznaczałoby to odroczenie prac nawet do końca kadencji Sejmu.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".