Papamobile na baterie

Zaskakujących i nietypowych prezentów dla Benedykta XVI ciąg dalszy. Tym razem obiektem darowizny stał się ekologiczny samochód.

NWG Zero to pierwsze tego typu auto w Watykanie. Założyciele produkującej go firmy, Francesco D’Antini i Antonio Ranione, postanowili przekazać samochód Benedyktowi XVI, ponieważ powszechnie znany jest on ze swojej troski o środowisko naturalne. Swoje Orędzie na Światowy Dzień Pokoju z 2010 roku Papież w całości poświęcił ekologii.

Przed uroczystą prezentacją NWG Zero w obecności rzecznika stolicy apostolskiej, ks. Federico Lombardiego, przedsiębiorcy spotkali się z następcą św. Piotra osobiście. W trakcie oficjalnego pokazu w Watykanie samochód został pobłogosławiony, czemu towarzyszyła modlitwa do św. Krzysztofa, patrona kierowców, w intencji bezpiecznej jazdy.

NWG Zero został wyposażony w watykańskie tablice rejestracyjne. Silnik samochodu ładuje się przez podłączenie do dowolnego, zwykłego gniazdka. Ponowne naładowanie baterii to koszt rzędu 2,5 dolara. Tylko tyle trzeba zapłacić, by przejechać 140 km.

Ks. Lombardi w imieniu Benedykta XVI zachęcał wszystkich, nie tylko wierzących, do pozytywnej  relacji człowieka do środowiska naturalnego. Wskazał, że troska o stan środowiska naturalnego jest jednocześnie troską człowieka o samego siebie. Watykan od dawna popiera wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii i inne technologiczne rozwiązania służące środowisku. Przykładem mogą być panele słoneczne zamontowane w 2008 roku na dachu Auli Pawła VI.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama