Bł. Janowi Pawłowi II zawierzyli swą posługę metropolici, którzy jutro z rąk Benedykta XVI otrzymają paliusz. W Mszy sprawowanej przy grobie Papieża-Polaka obok arcybiskupów Stanisława Budzika i Wacława Depo licznie wzięli udział kapłani i pielgrzymi przybyli do Rzymu na uroczystości śś. Apostołów Piotra i Pawła.
Jak podkreśla metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, poranna liturgia była też dziękczynieniem za pontyfikat Jana Pawła II.
„Każda Eucharystia jest dla nas spotkaniem z żywym Chrystusem, ale miejsce, gdzie ją odprawiamy, ma też swój wymiar. Powiem szczerze, że przeżyłem w czasie tej Mszy chwile szczególnego wzruszenia, kiedy klękając przed ołtarzem w bezpośredniej bliskości relikwii bł. Jana Pawła II przypomniałem sobie, że właściwie 27 lat jego pontyfikatu to czas pierwszej fazy mojego kapłaństwa. Najpierw spotkania z nim, jako kleryk z kardynałem, a potem wiele spotkań w Rzymie i w Polsce. Wyznam, że to, czym zakończyłem homilię, było rzeczywiście w moim sercu. Mianowicie wobec tego niezwykłego wydarzenia, jakim był dla całego Kościoła pontyfikat Jana Pawła II, możemy z wdzięcznością powtórzyć jego słowa wypowiedziane na początku posługi: cóż powiedzieć wobec tak wielkiego ogromu dobra jakie Bóg nam daje. Nie da się też podziękować za wszelkie dobro jakie otrzymaliśmy za pontyfikatu Jana Pawła II. Niech więc naszym dziękczynieniem będzie modlitwa”– wskazał metropolita lubelski.
Jutro paliusz z rąk Benedykta XVI otrzyma 43 metropolitów z całego świata. Będą wśród nich trzej Polacy: abp Wacław Depo metropolita częstochowski, abp Stanisław Budzik metropolita lubelski oraz abp Wiktor Skworc metropolita katowicki.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.