Amerykańscy obrońcy rodziny skrytykowali postawę światowego giganta spożywczego – firmy General Mills ze stanu Minnesota, który publicznie poparł roszczenia środowisk gejowskich do prawnego uznania związków homoseksualnych.
W listopadzie br. mieszkańcy tego stanu będą głosowali w sprawie przyjęcia poprawki do lokalnej konstytucji, która skutecznie chroniłaby małżeństwo rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety.
Choć obowiązujące obecnie przepisy stanowe chronią małżeństwo i rodzinę, organizacje gejowskie już zaskarżyły je przed miejscowym Sądem Najwyższym. Gdyby obrońcom rodziny udało się wprowadzić poprawkę do konstytucji, zalegalizowanie związków jednopłciowych byłoby znacznie trudniejsze w przyszłości.
Ken Powell, dyrektor generalny spółki znanej z takich marek jak lody „ Haaagen-Dazs” czy płatki śniadaniowe „Cheerios”, publicznie poparł środowiska gejowskie i lesbijskie, które przeciwstawiają się wprowadzeniu prorodzinnej poprawki do konstytucji.
Brian Brown z Krajowej Organizacji na rzecz Małżeństwa (NOM) przyznał, że decyzja szefa General Mills nie była najmądrzejsza, gdyż w istocie wypowiedział on wojnę własnym klientom, jako że większość z nich żyje i wychowuje się w tradycyjnych rodzinach oraz popiera instytucję małżeństwa. „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny jest istotnym dobrem wspólnym i jest ono szczególnie ważne dla dzieci” – dodał Brown. Przypomniał, że General Mills zarabia miliardy dzięki produktom, które kupują rodzice dla swych dzieci.
Z ubiegłorocznej ankiety Alliance Defense Fund wynika, że 63 proc. ludzi żyjących razem w domu ze swoimi dziećmi uważa, że małżeństwo może być określane wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny. 35 proc. osób z tej samej kategorii jest przeciwnego zdania.
Stanowisko General Mills spotkało się z ostrą krytyką ze strony grupy organizującej kampanię na rzecz przyjęcia poprawki do konstytucji w Minnesocie. Obrońcy rodziny zauważyli ponadto, że wypowiedzenie przez spółkę wojny małżeństwu jest przeciwstawieniem się poglądom większości jej klientów i udziałowców.
Amerykański portal LifeSiteNews, informując o całej sprawie, nadał tej wiadomości znamienny tytuł: „Bye Bye Cheerios?” – sugerujący bojkot znanego na całym świecie produktu.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.