Choć pośród przeciwnych wiatrów...

Choć czasem można by myśleć, że łódź Piotrowa znajduje się pośrodku przeciwnych wiatrów, to jednak zmartwychwstały Pan jest obecny i trzyma w ręku rządy nad światem i nad ludzkimi sercami – powiedział Benedykt XVI na zakończenie wczorajszego obiadu w rezydencji arcybiskupa Mediolanu.

Papież przebywał w tym mieście w dniach 1-3 maja, uczestnicząc w VII Światowym Spotkaniu Rodzin.

Ojciec Święty podziękował za doświadczenie Kościoła żywego, które przeżył w tych dniach. „Choć czasem można by myśleć, że łódź Piotrowa rzeczywiście znajduje się pośród niebezpiecznych, przeciwnych wiatrów – co jest prawdą – to jednak widzimy, że Pan jest obecny, żywy, że Zmartwychwstały naprawdę żyje i trzyma w ręku rządy nad światem i nad ludzkimi sercami” – powiedział Benedykt XVI.

Dodał, że to doświadczenie Kościoła żywego, żyjącego miłością Boga, żyjącego Chrystusem Zmartwychwstałym jest „darem tych dni”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.