Religie wobec kobiet

W stolicy Kazachstanu Astanie rozpoczął się IV Międzynarodowy Zjazd Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii.

Muzułmanka podczas modlitwy   Beth Rankin / CC 2.0 Muzułmanka podczas modlitwy
Jednym z głównych tematów astańskich obrad jest postawa religii wobec kobiet
Bierze w nim udział kilkudziesięciu wysokich przedstawicieli różnych wyznań z całego świata.

Spotkanie muzułmanów, chrześcijan, Żydów, buddystów oraz innych religii odbywa się z inicjatywy prezydenta Nursułtana Nazarbajewa. Jego celem jest pogłębianie dialogu między wyznaniami i cywilizacjami na rzecz pokoju.

Na czele delegacji watykańskiej stoi włoski kard. Giovanni Lajolo, emerytowany szef Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego. W astańskim spotkaniu uczestniczy również tamtejszy arcybiskup Tomasz Peta.

Jednym z głównych tematów obrad jest postawa religii wobec kobiet. Uczestnicy odniosą się do poszanowania praw kobiet i spojrzenia na nie w kontekście uniwersalnych wartości duchowych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.