Biskupi: Pokażmy polską gościnność

„Okażmy polską gościnność!” - apelują polscy biskupi w specjalnym przesłaniu przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012

Podkreślają jednocześnie, że w rozgrywkach chodzi nie tylko o zwycięstwo, ale o godne reprezentowanie swojego kraju.

Jak powiedział rzecznik KEP ks. Józef Kloch polscy biskupi proszą również, by kibicowanie miało wymiar sportowy i było wyrazem nie tylko radości i wspierania własnej reprezentacji, ale także szacunku dla przeciwnika i jego godności.

Biskupi apelują także o okazanie naszej polskiej gościnności, kształtowanej przez Ewangelię. Jak piszą „w niej znajdujemy przykład chrześcijańskiej otwartości na przybyszów. Gościnność stała się nawet swoistym wzorem kulturowym, czego świadectwem jest staropolskie: ‘Gość w dom, Bóg w dom’”.W przesłaniu przed Euro 2012 polscy biskupi proszą również, by rozgrywki były czasem wolnym od sporów i waśni, czasem budowania pięknych więzi międzyludzkich, czasem wzajemnego ubogacania i wzrostu w człowieczeństwie, także przez wiarę.

Dokument może zostać odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę, 3-go czerwca, szczególnie w miastach-gospodarzach, a więc w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Biskupi: Pokażmy polską gościnność   Jakub Szymczuk/GN Już wkrótce ruszają ME w Piłce Nożnej

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama