Zwierzchnik grekokatolików w Legnicy

Arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk odwiedził dziś Legnicę.

W ramach swojego pobytu w tym mieście Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego spotkał się z kapłanami pracującymi w obu greckokatolickich diecezjach, które istnieją na terenie naszego kraju, i przewodniczył uroczystej liturgii.

Hierarcha przyznał, że nie po raz pierwszy gości w Legnicy. W 1993 r., jako seminarzysta, w drodze do Lourdes, nocował w tym mieście. „To, co widzę dzisiaj, to jest cud, naprawdę: że jest taka cerkiew, że nasza parafia się rozwija i że współpraca między Kościołem greckokatolickim i rzymskokatolickim w Legnicy jest naprawdę skuteczna. We wszystkich parafiach, w których byliśmy, zawsze mówiono o bardzo dobrych warunkach, że nasi księża i biskupi czują się jak w domu, to znaczy, że istnieje dobra współpraca między Kościołem rzymskokatolickim i naszym w Polsce, jak też między grekokatolikami a państwem polskim, władzą” – mówił zwierzchnik ukraińskich grekokatolików.

Abp Światosław Szewczuk przyjechał do Polski na obrady Synodu Stałego Kościoła Greckokatolickiego, które odbywają się we Wrocławiu.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama