Podaj piłkę... ks. Byrtowi

Piłki futbolowe od wielu znanych osobowości ze Śląska i całej Polski zbiera ks. Jan Byrt z ewangelickiej parafii w Szczyrku. 10 czerwca podczas ekumenicznego nabożeństwa z okazji rozpoczęcia mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012 luterański duchowny zamierza rozdać zebrane w ten sposób piłki.

Znany z oryginalnych przedsięwzięć ewangelizacyjnych duchowny zapowiada, że podczas nabożeństwa chce modlić się „o godne chrześcijańskie zachowanie kibiców i o wspaniałą rywalizację pomiędzy drużynami”.

Tymczasem ks. Byrt zaczął już zbierać piłki, które rozda po nabożeństwie. Pierwsze siedem piłek otrzymał od parafianina z Bystrej, następne zaś od niemieckiego miasta partnerskiego Zetel. „Poprosiliśmy burmistrzów Beskidzkiej Piątki o przekazanie piłek na tę uroczystość. 7 piłek ofiarowała już wójt Brennej, Iwona Szarek, a w tym samym dniu 7 piłek przekazał także starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka. Czekamy na kolejne piłki, o które zwróciliśmy się do wielu osób” – apeluje ks. Byrt.

Uczestnicy nabożeństwa w Szczyrku otrzymają przygotowane na czas mistrzostw piłkarskich opaski na rękę ze Słowem Bożym w kolorach flag Polski i Ukrainy. „Chcielibyśmy, by uczestnicy nabożeństwa nosili Słowo Boże na ręku przez całe Euro 2012” – zaznacza duchowny.

Nabożeństwo rozpocznie się 10 czerwca o godz. 11.00 w kościele parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama