Kradli naczynia liturgiczne

Policja zatrzymała sprawców włamań do dwóch kościołów na Lubelszczyźnie. Mieszkańcy gminy Krynice: 26-letni Łukasz K. i jego 16-letni siostrzeniec Daniel Ć. mieli skraść naczynia liturgiczne, których wartość oszacowano na ponad 50 tys. zł.

Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać - powiedziała w czwartek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu Joanna Kopeć.

Do włamań do kościołów w Majdanie Ruszowskim i Łabuniach doszło w marcu tego roku. Sprawcy w obu przypadkach weszli do świątyń przez okno. Ukradli pozłacane i posrebrzane naczynia liturgiczne, m.in. kielichy, puszki, pateny, kustodie a także krzyże i monstrancje. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 50 tys. zł.

Jak ustaliła policja, włamań dokonali dwaj mieszkańcy gminy Krynice, 26-letni Łukasz K. i jego 16-letni siostrzeniec Daniel Ć. Na posesji, gdzie obaj mieszkali, policjanci znaleźli zakopane przedmioty skradzione w kościołach. Część naczyń liturgicznych - pociętych na kawałki - znajdowała się w samochodzie starszego z mężczyzn.

Łukasz K. został zatrzymany. Przyznał się do winy. Za zarzucone mu przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Jego 16-letni siostrzeniec trafił do policyjnej izby dziecka; zajmie się nim sąd dla nieletnich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama