Policja zatrzymała sprawców włamań do dwóch kościołów na Lubelszczyźnie. Mieszkańcy gminy Krynice: 26-letni Łukasz K. i jego 16-letni siostrzeniec Daniel Ć. mieli skraść naczynia liturgiczne, których wartość oszacowano na ponad 50 tys. zł.
Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać - powiedziała w czwartek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu Joanna Kopeć.
Do włamań do kościołów w Majdanie Ruszowskim i Łabuniach doszło w marcu tego roku. Sprawcy w obu przypadkach weszli do świątyń przez okno. Ukradli pozłacane i posrebrzane naczynia liturgiczne, m.in. kielichy, puszki, pateny, kustodie a także krzyże i monstrancje. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 50 tys. zł.
Jak ustaliła policja, włamań dokonali dwaj mieszkańcy gminy Krynice, 26-letni Łukasz K. i jego 16-letni siostrzeniec Daniel Ć. Na posesji, gdzie obaj mieszkali, policjanci znaleźli zakopane przedmioty skradzione w kościołach. Część naczyń liturgicznych - pociętych na kawałki - znajdowała się w samochodzie starszego z mężczyzn.
Łukasz K. został zatrzymany. Przyznał się do winy. Za zarzucone mu przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Jego 16-letni siostrzeniec trafił do policyjnej izby dziecka; zajmie się nim sąd dla nieletnich.
Zachęcił młodych astronomów, by ich praca przyczyniała się do postępu nauki w służbie ludzkości.
Gates wspomniał, że to, co odkrył w życiorysie nowego Biskupa Rzymu, wprowadziło go w zdumienie.
Papież do sportowców podczas Mszy św. w Bazylice św. Piotra z okazji Jubileuszu Sportu.
65-letni prałat Renzo Pegoraro zastąþił na tym stanowisku abp Vincenzio Paglię
Premier Indii Narendra Modi nazwał katastrofę "nie do opisania".
Papież ostrzega też przed pokusą rezygnacji w obliczu nowych fal zubożenia.