Hiszpania: peregrynacja relikwii św. Jana Bosko

Od Kraju Basków rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Jana Bosko po Hiszpanii. Pielgrzymka potrwa do 11 listopada br. i wpisuje się w przygotowania do 200-lecia urodzin założyciela salezjanów, które przypada w 2015 r.

Urna z wierną kopią rzeźby św. Jana Bosko, jaka znajduje się w bazylice Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Turynie, dotarła do salezjańskiego kościoła w Bilbao. Relikwia to prawe ramię świętego. Uroczystą Mszę na rozpoczęcie pielgrzymowania po Kraju Basków odprawił miejscowy ordynariusz bp Mario Iceta. „Obecność relikwii jest dla nas wszystkich wezwaniem do wierności i szukania odpowiedzi na wyzwania, jakie stawia nam dzisiaj młodzież” – powiedział ks. Isaac Díez, dyrektor salezjanów w Bilbao. W ośrodkach salezjańskich w całej Hiszpanii uczy się ponad 50 tys. młodzieży, w Kraju Basków – ok. 7 tys.

Urna, która została przywieziona z Turynu w specjalnym samochodzie, waży ponad pół tony, ma 1,80 długości i 1 metr szerokości. Najpierw odwiedzi salezjańskie ośrodki w Kraju Basków, a następnie w całej Hiszpanii. Z kolei w Madrycie specjalną wystawę z okazji 200-lecia urodzin św. Jana Bosko można zobaczyć w Ośrodku Misji Salezjańskich.

Pielgrzymka z relikwią rozpoczęła się już w kwietniu 2009 r. Nie obeszło się bez przygód. „Było to w Wenezueli. Poproszono nas o akt urodzenia Jana Bosko” - wspomina tamtejszą biurokrację ks. Isaac Díez.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama