Chiny: wolontariat maryjny w sanktuariach

Wolontariat w sanktuariach maryjnych to sposób na przeżywanie maja przez chińskich katolików. Młodzi wyznawcy Chrystusa służą w nich do Mszy, przyjmują pielgrzymów, pomagają chorym i niepełnosprawnym, odpowiadają na wszelkie wyzwania logistyczne.

Miesiąc maj jest najpopularniejszym okresem w roku, kiedy w sanktuariach wzmaga się ruch pielgrzymów. Wielu Chińczyków wykorzystuje majowe komunistyczne święta i dni wolne od pracy, by z rodziną udać się w pielgrzymkę. Jednym z takich celów jest sanktuarium Matki Bożej Chin w Hu Xian w prowincji Shaan Xi w północno-środkowej części kraju. To w tym miejscu rozpoczynał się kiedyś Jedwabny Szlak.

Przez katolików w Państwie Środka Maryja czczona jest w wielu wizerunkach. Często Jej podobizny mają rysy i ubiory charakterystyczne dla chińskich dynastii cesarskich. Na znak łączności ze Stolicą Apostolską w wielu chińskich kościołach wystawia się również portret bł. Jana Pawła II, by podkreślić, że mimo trudności politycznych wierni pozostają w komunii kościelnej z następcą św. Piotra.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama