Bp Dec: Domagamy się sprawiedliwości

Ponad dwa tysiące osób uczestniczyło w marszu w obronie wolności słowa i TV Trwam, który przeszedł 28 kwietnia ulicami Świdnicy. - Ewangeliczny obraz człowieka i chrześcijański styl życia jest prezentowany na antenie TV Trwam - stwierdził bp Ignacy Dec. - Domagając dostępu do tej stacji dla Polaków domagamy się zwyczajnej sprawiedliwości - dodał biskup świdnicki.

Organizatorem marszu w obronie wolności słowa i TV Trwam był Instytut Akcji katolickiej Diecezji Świdnickiej. Zanim tłum wyruszył na ulice miasta, w katedrze świdnickiej została odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Uczestnicy dziękowali Bogu za TV Trwam i modlili się o poszanowanie wolności w społeczeństwie.

- Obecność na marszu stanowi znak poparcia dla dzieła ewangelizacyjnego i patriotycznego prowadzonego przez TV Trwam - powiedziała Monika Rejman, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej.

Marsz przebiegł w pokojowej atmosferze. Ponad 2000 osób z flagami i transparentami przeszło przez główne ulice Świdnicy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg