O roli nauczania religii w brytyjskim systemie oświatowym dyskutują przedstawiciele angielskich szkół i uczelni wyznaniowych. Spotkanie zorganizowano w Bishopthorpe w Anglii.
Jednym z uczestników jest abp John Sentamu, który podkreślił, że wspólnota anglikańska odgrywa zasadniczą rolę w edukacji współczesnych Brytyjczyków.
Arcybiskup Yorku przypomniał, że ze szkół prowadzonych przez Kościół anglikański korzysta co roku ponad milion dzieci. W jego przekonaniu błędne jest skupianie się w edukacji na sukcesach przy zdawaniu egzaminów. Podobnie wychowanie młodych nie polega na produkcji wykwalifikowanych pracowników dla przemysłu i handlu. Zdaniem pochodzącego z Ugandy duchownego szkoła ma mobilizować młodych, by pragnęli zmieniać społeczności, w których żyją. Uczelnie mają być kuźnią młodych liderów społecznych, którzy zaangażują się w poprawę losu innych. W przekonaniu anglikańskiego hierarchy inspiracją do takich postaw jest nauczanie religii. „Przedmiot ten bowiem kształtuje i tworzy kulturę, o czym mówiłem w ubiegłym roku w Izbie Lordów – przypomniał abp Sentamu. – Religia wobec przedmiotów praktycznych nie jest przedmiotem pobocznym”.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".