Co z audiencjami w papieskie wakacje?

W lipcu ich nie będzie.

W lipcu nie przewiduje się audiencji papieskich, natomiast w sierpniu Benedykt XVI podejmie spotkania z wiernymi podczas audiencji ogólnych – wynika z informacji podanych na stronie Prefektury Domu Papieskiego.

W niedzielę, 1 lipca Ojciec Święty będzie przewodniczył modlitwie „Anioł Pański” z okna Pałacu Apostolskiego w Watykanie. W pozostałe niedziele lipca i sierpnia, a także w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny modlitwa „Anioł Pański” odbywać się będzie w papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo.

Audiencje ogólne zostaną podjęte w środę 1 sierpnia i odbywać się będą we wszystkie środy z wyjątkiem 15 sierpnia, kiedy Benedykt XVI rano odprawi Mszę św. dla wiernych parafii św. Tomasza z Villanova w Castel Gandolfo a w południe spotka się z ogółem wiernych na modlitwie „Anioł Pański”.

Prefektura Domu Papieskiego nie podaje miejsca audiencji ogólnej. Zazwyczaj, jeśli liczba zgłoszonych wiernych jest spora odbywa się ona w Watykanie. Na modlitwę „Anioł Pański” oraz sierpniowe audiencje ogólne nie są konieczne specjalne bilety.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg