Papież modli sie przed podróżą

Benedykt XVI codziennie odmawia różaniec przed wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe w Ogrodach Watykańskich. W ten sposób duchowo przygotowuje się do wizyty w Meksyku i na Kubie – ujawnił kard. Tarcisio Bertone.

W jego przekonaniu trzydniowy pobyt Papieża w Meksyku będzie bardzo owocny. Mieszkańcy tego kraju są bowiem znani ze swej wiary. Choć opiera się ona na pobożności ludowej, jest to wiara bardzo solidna – zaznaczył kard. Bertone. Problemem pozostaje jej zastosowanie do rozwiązywania głównych problemów codzienności. W Meksyku jest to między innymi problem przemocy i grzechów przeciwko przykazaniu „Nie zabijaj” – podkreślił watykański sekretarz stanu w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji Televisa.

„Papież na pewno zajmie się tym problemem, tym przykazaniem w swoich wystąpieniach – stwierdził sekretarz stanu. – Kościół, jak i władze publiczne wiele robią w tym względzie. Chciałbym jednak powiedzieć, że podstawowym zadaniem Kościoła jest edukacja, kształtowanie sumień. Chcemy, aby wzrastała świadomość prawdziwych wymogów sprawiedliwości i gotowość do ich realizacji. Jest to wielkie zadanie. Nie ma ono charakteru politycznego, lecz ma swoje konsekwencje w polityce. Formacja ta obejmuje zarówno poszczególne osoby, jak też politykę i społeczeństwo. Chcemy bowiem kształtować społeczeństwo, które wie, czego wymaga sprawiedliwość, i według tego postępuje” – podkreślił kard. Bertone.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg