Rosja: Obrady katolickich biskupów

Konferencja Biskupów Katolickich Rosji złożyła gratulacje prezydentowi elektowi Władimirowi Putinowi.

Natomiast w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami skierowano list kondolencyjny do przewodniczącego polskiego episkopatu. W obradach rosyjskich biskupów uczestniczył nuncjusz apostolski w Moskwie abp Ivan Jurković.

Obrady Konferencji odbywały się w Moskwie. Hierarchowie katoliccy Rosji wystosowali list z gratulacjami do Władimira Putina po wygraniu niedzielnych wyborów prezydenckich. Prezydentowi elektowi życzyli obfitości łask i błogosławieństwa Bożego na służbie ojczyzny.

Biskupi rosyjscy wysłali list kondolencyjny do przewodniczącego episkopatu Polski w związku z katastrofą kolejową. Z kurii archidiecezjalnej udali się do znajdującej się niedaleko ambasady RP i dokonali wpisu w wyłożonej tam księdze kondolencyjnej.

Na posiedzeniu omówiono działalność struktur Kościoła rzymskokatolickiego w Rosji, współdziałanie ze zgromadzeniami zakonnymi i z władzami państwowymi. Szczególną uwagę poświęcono sprawie wydania nowych ksiąg liturgicznych i utworzeniu strony internetowej Kościoła rzymskokatolickiego w Rosji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BISKUPI, ROSJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama