Rekolekcje dla Papieża

Benedykt XVI powiedział w niedzielę, że zawsze obecna jest w dziejach człowieka pokusa usunięcia Boga i zdawania się wyłącznie na siebie. Zaapelował do wiernych, by w czasie Wielkiego Postu umocnili swe relacje z Bogiem.

W rozważaniach poprzedzających południową modlitwę Anioł Pański w Watykanie papież wezwał wiernych, by "z cierpliwością i pokorą" podążali codziennie za Bogiem.

Trzeba "uczyć się budować nasze życie nie poza Nim lub tak, jakby Go nie było, ale w Nim i z Nim, ponieważ jest źródłem prawdziwego życia" - podkreślił Benedykt XVI.

"Pokusa usunięcia Boga, wprowadzenia samemu ładu w sobie i w świecie, licząc jedynie na własne zdolności, jest zawsze obecna w dziejach człowieka" - dodał.

Benedykt XVI przypomniał, że czas Wielkiego Postu to moment sprzyjający odnowie i umocnieniu relacji z Bogiem poprzez "codzienną modlitwę, gesty pokuty, dzieła braterskiej miłości".

Zwracając się do Polaków powiedział: "+Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!+ Tymi słowami, Chrystus wzywa nas dzisiaj do pokuty i przemiany życia. Bądźmy dla świata ewangelicznym zaczynem prawdy przez gesty miłosierdzia, przebaczenia i pojednania". Życzył Polakom "obfitych owoców duchowych Wielkiego Postu".

Papież zapowiedział, że w niedzielę wraz ze swymi współpracownikami z Kurii Rzymskiej rozpoczyna tygodniowe rekolekcje wielkopostne. W tym czasie nie odbędzie się tradycyjna środowa audiencja generalna i inne spotkania z udziałem Benedykta XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama