Ruda Śl. Orzegów: Nowa świetlica Caritas

„Ta świetlica, to caritasowy parasol nad dziećmi. Parasol dobroci i miłości, który może chronić przed negatywnymi wpływami i zagrożeniami” – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas poświęcenia nowej świetlicy Caritas Archidiecezji Katowickiej dla dzieci w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Orzegów.

 

„Niech w niej dokonuje się nazaretański cud wzrastania” – dodał. Uroczystość miała miejsce 24 lutego br.

Parafia św. Michała w Orzegowie użyczyła Caritas Archidiecezji Katowickiej nieodpłatnie pomieszczeń w domu parafialnym. Wyremontowanie i przystosowanie pomieszczeń na potrzeby świetlicy kosztowało 80 tys. zł, z czego 50 tys. dała Caritas (z odpisu 1 procenta podatku), a 30 tys. zł Urząd Miasta Ruda Śląska.

Świetlica będzie prowadzić zajęcia dla 30 dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Placówka zatrudnia 5 osób personelu, a jej bieżąca działalność jest pokrywana z dotacji Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Świetlica w Orzegowie wchodzi w skład caritasowego Ośrodka Błogosławionego Jana Pawła II z siedzibą w Rudzie Śląskiej – Wirku. Należą do niego także świetlice w Czarnym Lesie, w Nowym Bytomiu, w Wirku, a także placówka socjalizacyjna i mieszkania chronione w Wirku.

Łącznie Ośrodek obejmuje opieką 194 dzieci z terenu Rudy Śląskiej i zatrudnia 57 osób personelu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama