Marsze w łączności z Papieżem

Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny przejdą 3 czerwca przez 16 polskich miast w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin z Ojcem Świętym.

Wielkie spotkanie Benedykta XVI z katolickimi rodzinami z całego świata 3 czerwca 2012 roku będzie akurat dobiegać końca w Mediolanie. – Ci wszyscy, którzy nie mogą wybrać się do Mediolanu, będą mogli pójść w Marszu w Polsce – zapowiada Jacek Sapa, prezes Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.

Marsze dla Życia i Rodziny to radosne manifestacje wartości związanych z życiem. Idą w nich całe rodziny z małymi i większymi dziećmi, nad tłumem kołyszą się baloniki i prorodzinne transparenty. Marsze nie są jednak skierowane przeciw jakiejkolwiek partii. Chodzi o to, żebyśmy sami zobaczyli, że z naszymi sprzyjającymi życiu poglądami wcale nie jesteśmy osamotnieni. A także, byśmy w pozytywny sposób zachęcili polityków, że warto zabiegać o wprowadzanie praw korzystnych dla rodzin.

3 czerwca Marsze przejdą ulicami co najmniej 16 miast. Na liście są już Warszawa, Białystok, Radom, Skarżysko Kamienna, Stalowa Wola, Rzeszów, Toruń, Bydgoszcz, Słupsk, Szczecinek, Koszalin, Gniezno, Gliwice, Świdnica, Racibórz, Częstochowa. Wspólne hasło Marszów we wszystkich tych miastach będzie nawiązywało do tematu spotkania Benedykta XVI z Rodzinami. „Tematyka ta jest osadzona w realiach społecznych wynikających z kryzysu ekonomicznego. Praca i świętowanie - jak podkreślił Benedykt XVI w Liście na VII Światowe Spotkanie Rodzin - są ściśle związane z życiem rodzin, a jako Boże błogosławieństwo mają pomagać przeżywać życie w pełni po ludzku” – napisali organizatorzy Marszów. Ich spotkanie odbędzie się 10 lutego w Krakowie. Zaproszeni są też wszyscy chętni, którzy chcą zorganizować Marsz w swoim mieście. Osoby zainteresowane szkoleniem mogą dokonać zgłoszenia pod adresem e-mail: jarek@dzienzycia.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg