Nuncjusz życzy pomyślności

Cnota mądrości, porozumienia i zgody umożliwiła budowę solidnych fundamentów odrodzonego Państwa Polskiego – powiedział dziś nuncjusz apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore, podczas tradycyjnego spotkania noworocznego dyplomatów z prezydentem Bronisławem Komorowskim

Nuncjusz przemawiając w Pałacu Prezydenckim jako dziekan korpusu dyplomatycznego, życzył pomyślności w 2012 r. głowie państwa i wszystkim Polakom. Życzył też sukcesów na Euro 2012 polskiej reprezentacji piłkarskiej. Abp Migliore zwrócił uwagę, że dzisiejszy świat nęka splot sytuacji kryzysowych, objawiających się przede wszystkim na polu finansów i ekonomii. Wywołuje to obawy wśród różnych grup społecznych i przywołuje na pamięć kryzysy z przeszłości.

„W poszukiwaniu środków zaradczych, należy jednak odnieść się do szerszych kryteriów – mówił nuncjusz apostolski. - Troska o każde ludzkie życie oraz o nie tylko materialne jego aspekty, powinna ukierunkowywać wymogi ekonomii. Także – a może przede wszystkim – w trudnych czasach, ludzie muszą się uczyć wzajemnego dialogu i współpracy w realizacji swoich dobrze pojętych interesów, indywidualnych i grupowych”.

Abp Migliore gratulował Polsce udanego przewodniczenia Radzie Unii Europejskiej, podkreślając kompetentny wysiłek struktur państwowych w pełnieniu tej roli. Z uznaniem mówił też o dokonaniach historycznych „znamienitych Polek i Polaków” w sferze kultury, nauki, techniki, zrywów wolnościowych, w życiu społecznym i politycznym, w realizacji duchowych potrzeb człowieka.

Nuncjusz apostolski wraz całym korpusem dyplomatycznym życzył pomyślności w ostatnich przygotowaniach i w przebiegu tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które Polska organizuje wspólnie z Ukrainą. „Tej pomyślności życzymy nie tylko organizatorom, ale także piłkarzom” – podkreślił abp Migliore.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg