PiS potępia decyzję ws. TV Trwam

18.01. Warszawa (PAP) - Potępiamy decyzję KRRiT w sprawie TV Trwam - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, jego ugrupowanie nie wyklucza wniosku w tej sprawie do NIK, a być może też do Trybunału Stanu.

Fundacja Lux Veritatis nie otrzyma koncesji dla Telewizji Trwam na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym - poinformowała KRRiT po wtorkowym posiedzeniu. W ocenie Krajowej Rady powodzenia temu przedsięwzięciu nie wróży sytuacja finansowa fundacji.

"Jesteśmy zdeterminowani, potępiamy tę decyzję i podejmiemy wszystkie kroki ku temu, aby ta sprawa nie chodziła z politycznego forum" - zapowiedział Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie.

Jego zdaniem, z góry założono, że TV Trwam ma nie otrzymać koncesji. "Trzeba się tej sytuacji przeciwstawić, ale trzeba się przeciwstawić mądrze. Chcieliśmy, aby NIK się tym zajęła. Na Prezydium Sejmu i Konwencie Seniorów zapadła (jednak) decyzja, by skierować sprawę do (sejmowej) komisji" - powiedział prezes PiS. Nie wykluczył, że jego ugrupowanie samo skieruje sprawę do NIK, a na końcu być może do Trybunału Stanu.

Wniosek do TS w sprawie szefa KRRiT Jana Dworaka chce złożyć klub Solidarnej Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg